גיא זהבי משרד עורכי דיןניסיון הונאה באמצעות חשבונות paypal – עו"ד גיא זהבי

לאחרונה נעשו מספר ניסיונות לעשות שימוש בחשבונות פעילים של חברת paypal באמצעות הודעות פישינג. אז על מנת לא להיות קורבן לעבירת מחשב, הנה כמה נקודות חשובות.

חברת paypal מעניקה שירותי תשלום שונים לאתרים באינטרנט וזאת באמצעות חשבון משתמש אליו מחובר כרטיס אשראי. כאשר מבצעים קנייה באינטרנט הכרטיס אשראי עצמו לא נחשף לתד השני וכך יכול הקונה להיות בטוח יותר שלא יבצעו עסקאות לא מורשות בכרטיסו ו/או שהכרטיס לא יודלף לרשת לכל דכפין.

לאחרונה החלו להתקבל אצל משתמשי התוכנה הודעות בדבר הגבלה או נעילה של החשבון בעקבות בעיה כזאת או אחרת אותה זיהתה החברה. מדובר כמובן בהודעה מזוייפת המבקשת מבעל החשבון ללחוץ על לינק שיוביל אותו לאתר הנחזה של paypal שם יתבקש להזין שם משתמש וסיסמה אך הפלא ופלא, במקום להיכנס לחשבונו הדפדפן יסגר באמתלה כלשהי. מה שקרה זה שהאקר קיבל את הפרטים וניתק את המשתמש כשבידו שם המשתמש והסיסמה של אותו בעל חשבון ובאמצעותם יוכל להיכנס לחשבון האמיתי ולבצע רכישות והעברות כספים.

אז מה ניתן לעשות כדי לא ליפול בפח? פשוט מאוד. אם קיבלתם מייל מאתר כלשהו כמו paypal המבקש ממכם ללחוץ על לינק מסויים, התעלמו מכך וכנסו ישירות לאתר החברה באופן ישיר. אם אכן ישנה בעיה, האתר יתריע על כך בפניכם, אם אין בעיה והצלחתם להיכנס לחשבונכם, אזי ניצלתם מתרמית פישינג. דבר שני שניתן לעשות הינו להביט על חשבון השולח והאם באמת הוא מקושר לחברה עצמה. לצערנו מעט מאוד אנשים ישימו לב לפרטים האלה והבה מאוד יפלו קורבן ויאבדו כספים רבים כך.

תופעת הפישינג ועבירות מחשב הולכת ומתרחבת ונראה שאינה הולכת להיעלם מהעולם אלא רק להשתכלל, אל תשארו מאחור ואל תהיו קורבנות עבירות מחשב. לימדו עכשיו מה צריך לעשות ואיך לזהות ולהתגונן מפני עבירות מחשב בכלל ופישינג בפרט. רק כך נוכל למזער את הסיכון ליפול כקורבן ברשת.

בכל שאלה או ייעוץ נשמח לסייע לכם, אנא צרו קשר בטלפון 050-3456450.