משחק המומו

אחת לתקופה צץ לו "משחק" חדש בקרב בני הנוער וגורם לכאוס ולמקרי התאבדות. הקודם היה "הלוויתן הכחול" שגרם לעשרות בני נוער ברחבי העולם להתאבד ועתה, הגיע זמנו של מומו.
אז מה זה בעצם מומו? מומו הוא "משחק" המופץ בעיקר באמצעות תוכנת הוואטסאפ. מספרו של מומו מופץ בקבוצות שונות ובאתרים שונים כגון פייסבוק וטויטר ולאחר שליחת הודעה למספר והתחברות אליו נשלחות חזרה עשרות תמונות מפחידות והודעות בעלות גוון אלים במיוחד. מומו מורה להיכנס ללינק, שהינו וירוס מתוחכם, המאפשר לו לשלוט במכשיר הסלולארי ולקבל ממנו מידע אישי של המשתמש וחבריו נתונים שבהם עושה שימוש לאחר מכן תוך שהוא מאיים שאם לא יבוצעו ההוראותיו תבוא תגובה קשה ואלימה במיוחד.
בישראל נתגלו בכמה מקרים שימוש בתמונה של מומו כחלק מקבוצה אולם נראה כי מדובר בחיקוי ולא במומו המקורי אולם בכך אין להפחית במסוכנות של התופעה ובאפשרות ההתלקחות שלה.
אם נתקלתם במספר המזמין אתכם להיכנס ותמונה של מומו מופיעה, צלמו זאת ונתקו את המספר.
אם אתם הורים לבני נוער, דברו איתם על כך והסבירו להם את המסוכנות של הרשת והתופעה של "מומו". עדיף להסביר ולהיות בטוח שילדכם לא יפול קורבן לעבריינות רשת שעד עתה גבתה מספר קורבנות ברחבי העולם.
וקצת על התמונה
התמונה של מומו שייכת למעשה לאמן יפני שיצר פסל של חצי ציפור חצי אישה במסגרת תערוכה בנושא רוחות רפאים ביפן. כמובן שאין קשר בין האמן למשחק והשימוש בתמונת הפסל נעשה כדי ליצור פחד בקרב הצופים.

בכל מקרה בו אתם זקוקים לייעוץ והכוונה, אנא פנו אלינו וקבלו סיוע מייד בטלפון 050-3456450